Marcin Berdyszak

MARCIN BERDYSZAK, ur. w Poznaniu w 1964 roku.

Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Włodzimierza Dudkowiaka oraz z rzeźby w pracowni prof. Macieja Szańkowskiego w PWSSP w Poznaniu w 1988 roku. Od 1989 roku związany z Akademią Sztuk Pięknych w Poznaniu a obecnie Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu. Pracuje na stanowisku profesora zwyczajnego i prowadzi pracownię działań przestrzennych na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych oraz prowadzi zajęcia z warsztatów twórczości edukacyjnej na Wydziale Edukacji Artystycznej.
W latach 1999- 2002 prodziekan Wydziału Edukacji Artystycznej w ASP w Poznaniu. W latach 2002-2008 pełnił funkcję Prorektora ds. .studenckich i współpracy z zagranicą. Rektor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu w latach 2008-2016.
Członek Stowarzyszenia Artystyczno – edukacyjnego ,,Magazyn”, którego jest współzałożycielem wraz z Tadeuszem Wieczorkiem, Piotrem Pawlakiem i Wojciechem Nowakiem.
Zajmuje się instalacją, obiektem, rysunkiem. Swoje prace prezentował na różnych wystawach zbiorowych i indywidualnych między innymi w Polsce, Niemczech, Słowacji, Rosji, Węgrzech, Czechach, Finlandii, Austrii, Szwecji, Japonii, Szwajcarii, Meksyku, Wielkiej Brytanii, Litwie i USA.
Brał udział w licznych spotkaniach i konferencjach dotyczących edukacji artystycznej.
Zrealizował kilkadziesiąt warsztatów autorskich w kraju i zagranicą.


Prace autora Marcin Berdyszak


Wystawy i wydarzenia: » 17 Warszawskie Targi Sztuki » Kolekcja Waldemara Andzelma w BWA Olsztyn 2021 » PUSTKA-PEŁNIA-UTOPIA wystawa kolekcji w BWA w Olsztyn 2017 » Wystawa Waldemar Andzelm Collection w Galerii Z w Bratysławie 2019 
Publikacje na temat artysty: » ANDZELMIADA » Pustka Pełnia Utopia 
← ⋅ ⋅ ⋅ →

Marcin Berdyszak w Waldemar Andzelm Collection

Prace artysty prezentowane na wystawie w BWA w Olsztynie w 2017 roku, w Galerii Z w Bratysławie (Słowacja) w 2019 roku